Utrka:
Aquatlon za djecu
Supersprint triatlon
Sprint triatlon

U nedjelju, 08.05.2016. godine u slovenskom Ptuju je održano 15. izdanje utrke na kojemu su se u sklopu događanja odvile utrke aquatlona za mlađe uzrasne kategorije, te utrke supersprint i sprint triatlona. Boje našega kluba su u utrci sprint triatlona branile sestre Agata i Nika Begić u ženskoj, te Alen Francetić, Denis Nelc, Marko Žagar i Pjeter Nua u muškoj konkurenciji.

Utrka sprint triatlona je zbog većeg broja sudionika (32 u ženskoj, te 154 u muškoj konkurenciji) bila podijeljena na 3 skupine, koje su startale u razmacima od po 30 minuta. U prvoj grupi je startao naš Denis i u vremenu 1:10:28,60 utrku završio na vrlo solidnom 7. mjestu u kategoriji mlađih juniora.

U drugoj skupini su startale naše djevojke. Nika je odradila izvanrednu utrku, popravivši svoj lanjski rezultat za više od četiri minute (1:07:35,00), no odlukom suca je pored još četiri djevojke diskvalificirana zbog vožnje u zavjetrini.

Agata se je nakon dužeg oporavka vratila na sportska borilišta i utrku završila na 7. mjestu u kategoriji seniorki 1 (1:41:11,70).

U posljednjoj skupini su startala i preostala tri naša natjecatelja, od kojih je Alen stigao kao prvi sa rezultatom 1:08:32,50 na 19. mjestu u kategoriji seniora 1.

Marko je u svom drugom ovogodišnjem nastupu, utrku završio na sjajnom 20. mjestu u kategoriji seniora 1 (1:10:09,50), dok se je Pjeter nakon biciklističkog segmenta borio sa grčevima u nogama, te utrku završio na 9. mjestu u kategoriji mlađih juniora (1:15:52,90).

Rezultati

Natjecatelj/i Disciplina Vrijeme Kategorija Rezultat u kategoriji Rezultat ukupno
Francetić Alen sprint triatlon 1:08:32,50 Seniori 1 19 60
Žagar Marko sprint triatlon 1:10:09,50 Seniori 1 20 73
Nelc Denis sprint triatlon 1:10:28,60 Mlađi juniori 7 76
Nua Pjeter sprint triatlon 1:15:52,90 Mlađi juniori 9 112
Begić Agata sprint triatlon 1:41:11,70 Seniorke 1 7 27