1. kolo klupskog višeboja 2015./2016.

Ove subote, 31.10.2015. godine održano je prvo kolo klupskog višeboja na kojemu su članovi našega kluba odmjerili snage u plivačkim i atletskim sprinterskim disciplinama (plivanje: 100 i 400 m slobodno, trčanje: 2000 m). 

Plivački dio natjecanja odvio se je na Kantridi na bazenu za skokove u vodu, a trkački na novouređenoj trsatskoj atlestkoj stazi.

U ženskoj konkurenciji nastupile su Agata i Nika Begić, te u muškoj Alen Francetić, Pjeter Nua, Denis i Matej Nelc.

 

REZULTATI PLIVAČKOG DIJELA NATJECANJA:

100 m slobodno

ŽENE:
1. Nika Begić (1:19,92)
2. Agata Begić (1:34,22)

MUŠKARCI:
1. Pjeter Nua (1:13,97)
2. Denis Nelc (1:15,38)
3. Matej Nelc (1:38,22)
4. Alen Francetić (1:57,16)

400 m slobodno

ŽENE:
1. Nika Begić (5:43,81)
2. Agata Begić (7:12,26)

MUŠKARCI:
1. Pjeter Nua (6:00,63)
2. Denis Nelc (6:13,05)
3. Matej Nelc (7:47,14)
4. Alen Francetić (9:15,39)

REZULTATI ATLETSKOG DIJELA NATJECANJA (2000 m):

ŽENE:
1. Nika Begić (8:22,36)
2. Agata Begić (9:54,41)

MUŠKARCI:
1. Alen Francetić (7:20,69 - rekord klupskog višeboja)
2. Pjeter Nua (7:29,23)
3. Denis Nelc (8:24,45)
4. Matej Nelc (10:11,18)

TRENUTAČNI POREDAK NAKON TRI ODRAĐENE DISCIPLINE:

ŽENE:
1. Nika Begić - 36 bodova
2. Agata Begić - 33 boda

MUŠKARCI:
1. Pjeter Nua - 35 bodova
2. Denis Nelc - 32 boda
3. Alen Francetić - 32 boda

4. Matej Nelc - 29 bodova

VIŠE O KLUPSKOM VIŠEBOJU...

PRAVO NASTUPA
Nastup na klupskom višeboju ostvaruju svi aktivni članovi kluba, dok svi ostali mogu nastupiti izvan konkurencije.

O NATJECANJU 
Višeboj se odvija u dvije kategorije (apsolutna ženska i apsolutna muška).
Nagrade za prve tri natjecateljice i prva tri natjecatelja u apsolutnom poretku, nakon odrađenih svih sedam kola, odnosno devet disciplina osiguravaju sponzori klupskog višeboja (DECATHLON Hrvatska, GIANT Hrvatska, Trgovina i servis GIRO).
Diskvalifikacija, kao i nenastupanje na nekom od predmetnih natjecanja vrednuje se sa (0) nula bodova.
Organizator natjecanja zadržava prava promjene rasporeda (eventualne promjene biti će na vrijeme vidljive na klupskoj FB stranici).

SUSTAV BODOVANJA
1. mjesto (12 bodova), 2. mjesto (11 bodova), 3. mjesto (10 bodova), 4. mjesto (9 bodova)…. 12. mjesto (1 bod), preostala mjesta ne donose bodove. 
Ostvarenje najboljeg vremena u pojedinoj disciplini (rekord) donosi (2) dva dodatna boda. Nakon odrađenih svih devet disciplina, zbrajaju se bodovi, po čemu će se proglasiti pobjednici u apsolutnom poretku.

UTRKE

PLIVANJE
100 i 400 m slobodno (Bazeni Kantrida, BSV - 31.10.2015. u 7.00 h)
1500 m slobodno (Bazeni Kantrida, BSV - 28.11.2015. u 7.00 h)
750 m slobodno (Bazeni Kantrida, BSV - 23.01.2016. u 7.00 h)

TRČANJE
2000 m (Trsat, atletska staza - 31.10.2015. u 10.30 h)
5500 m (Pula - 17.01.2016. u 11.00 h)
10000 m (Kostrena - 06.02.2016. u 10.00 h)

BICIKLA
15 km (Ičići : Poklon - 14.11.2015. u 10.00 h)
20 km (Kostrena - 05.12.2015. u 10.00 h)